Radyofrekans Yöntemi Nedir ?

Radyo dalgaları kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir.

Radyofrekans Yöntemi’nin Etki Mekanizması Nasıldır?

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Amaç  ısıtılan bölgenin (tedavi edilen bölgenin) ısısının 40- 43 dereceye çıkartmaktır (normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye ulaşır.  Radyo Frekans teknolojisinin seçici ısıtıcı etkisi, cilt altı yağ tabakasına kontrollü ısı gönderir. Cilde, sinirlere ve kan damarlarına zarar vermeden kolajenin üretildiği derin cilt altı ve yağ dokusuna etki eder. Isınan kollajen liflerinin boyu kısalır ve buna bağlı dokular sıkılaşır. Isının etkisi ile kollajen üreten fibroblast hücreleri uyarılarak taze kollajen üretimi yapılır. Radyofrekans Uygulaması ile hücre metabolizması hızlanır  ve bölgedeki kan dolaşımı artar. Yağ hücreleri parçalanır, sorunlu bölgedeki dalgalı görünüm önemli ölçüde hafifler. Ağrısız olan bu uygulama ile dokuda belirgin bir sıkılaşma ve yağ hacminde azalma elde edilir.

Radyofrekans Tedavisinin Sonucunda Neler Sağlanır?

Tedavi sonunda yüz cildinde gerilme ve sıkılaşma sağlanır. Vücut uygulamalarında özellikle kalça ve üst bacaklar gözle görünür bir şekilde gençleşir, gerilir ve basenler yukarı kalkar, kollardaki sarkmalar bel ve karın bölgesindeki gevşemeler toparlanır. Problemli bölgelerde pütürlü ve portakal kabuğu görünümünde ileri derecede iyileşme görülür. Sonuç olarak daha sıkı, düzgün bir cilt ile genel bir incelme ve toparlanma sağlanır.

Radyo Frekans uygulamaları her türlü cilt renginde yapılabilir. Lekelenmeye yol açmaz, güneşe karşı hassasiyeti arttırmaz.

Yüz uygulamalarına yüz mezoterapisinin de eklenmesi   veya vücut uygulamalarında LPG’nin eklenmesiyle daha uzun ömürlü kalıcı sonuçlar alınır. Cilt gençleştirme, ameliyatsız cilt germe,  kol, bacak ve karın bölgesindeki sarkmaların tedavisi için bipolar radyofrekans yöntemi ile infrared (kızıl ötesi) lazer sistemi birlikte kullanılır.

Bölgesel incelme ve sellülit tedavisinde ise Monopolar Radyofrekans dalgası kullanılır.

Tedavi Alanları:

Ameliyatsız cilt germe

Yüz sarkmaları, kırışıklıklar

Kollardaki gevşemeler

Çene altı (gıdı) bölgesinin toparlanması

Bölgesel İncelme (kalçalar, bacaklar, karın, bel bölgesi, kollar)

Sellülit Tedavisi

Liposuction sonrası oluşan düzensizlikler

Tedavi   şekli:

Radyofrekans uygulamaları    7 – 10 gün aralıklarla 5-6 seans uygulanır.

Kimlere Uygulanmaz?

Hamile olanlar

Kalp pili kullananlar

Metal protez takanlar

Kanser hastaları

Parkinson ve MS hastalığı olanlara Radyofrekans tedavisi yapılmaz.

Fiyat Talep Formu

Tüm Şubelerimizde Geçerlidir !