PRP Nedir

PRP ile Gençleşmek Mümkün

PRP( Platelet Rich Plazma) yani trombositten zengin plazma anlamına gelen bir tanımlamadır. Hastadan alınan bir miktar kanın belirli işlemelerden geçirilerek yeniden hastada istenilen bölgeye uygulanmasını içeren medikal bir işlemdir.
Bu uygulama mezoterapi şeklinde deri içine ya da krem şeklinde cilt üzerine olmaktadır. Trombositler, kanın pıhtılaşmasını ve yaralanmış dokuların tamir edilmesini başlatan ve devam ettiren kan hücreleridir. Bu özelliklerini taşıdıkları çok az miktardaki büyüme faktörleri vasıtasıyla yaparlar. Bu içerik, yara bölgesine onarıcı ve tamir edici hücrelerin göç etmesini ve çoğalmalarını temin eder. Böylece vücuttaki yaralanan bölge tamir edilir

PRP nasıl uygulanır?

Hastadan belirli miktarlarda kan özel tüplere alınır. Santrifüj edilerek elemanlarına ayrılır ve trombositten zengin bir jel elde edilir. Elde edilen bu ürün ister krem şekline getirilerek uygulanır, istenirse de mezoterapi yöntemi ile cilt içine verilir. Buradaki amaç, trombositlerin, diğer onarıcı hücreleri özellikle de fibroblastları enjekte edilen bölgeye çekmek ve kollagen – elastin gibi cilde gençlik ve esneklik veren maddelerin yapımını hızlandırmaktır. Böylece ilerleyen yaşla azalan bu maddelerin yapımları hızlandırılır.

PRP nereye uygulanır?

Yüz,
Boyun,
Eller,
Yara izler,
Saçlı deri, başlıca uygulama alanlarıdır. Böylece hem mevcut saçarlın daha gür çıkması sağlanır hem de ekilen saçların daha iyi beslenmesi sağlanmış olur.

Kaç seans uygulanır?

PRP, 15 gün arayla 3-4 seans uygulanır. Kişinin cilt yapısı ve maruz kaldığı dış etkenlere bağlı olarak 6-12 ay sonra işlem tekrarlanır. Yüzde oluşturduğu etki hemen dikkat çekecek boyuttadır. İnce çizgilerde azalma, ciltte parlaklık, koyu lekelerin azalması, göz altı morluklarında azalma, ilk dikkat çeken özelliklerdir.

Fiyat Talep Formu

Tüm Şubelerimizde Geçerlidir !