Yer çekimi, güneş ve yaşlanmayla cilt eslastikiyetinin kaybolmasına bağlı yüz ve boyun derisindeki sarkmaları ortadan kaldırmanın yolu yüz germe ameliyatıdır.

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte geliştirilen fraksiyonel lazer teknolojileri, odaklı yüksek enerjili ultrason cihazları (ULTHERA)ve odaklı çok kutuplu radyofrekans cihazları (3DEEP RF) bu sorunun çözüme katkı sağlamakta ve ameliyatsız yüz germe işlemleri olarak adlandırılmaktadır. Bu cihazlar çok etkindir ve kişinin cerrahiye giden yaşlanma sürecinde zaman kazanmasını sağlamaktadır. Bazen ise yüz germe ameliyatlarıyla kombine edilerek daha iyi sonuçların daha kısa izli ve daha kısa süreli bir iyileşme süreciyle elde edilmesine olanak sağlamaktadırlar. Ancak ortaya çıkan sarkmalar çoğu zaman yüz germe ameliyatları dışında yöntemlerle çözülemeyecek aşamaya gelirler. Yüz germe ameliyatları klasik yüz germe ameliyatı, kısa izli yüz germe ameliyatı veendoskopik yüz germe ameliyatları olarak sınıflanabilirler. Bu yüz germe ameliyatı türlerinden hangisinin size uygun olduğu plastik cerrahınızın yapacağı değerlendirmeler sonucunda ortaya çıkacaktır.

Ancak son yıllarda kısa izli yüz germe ameliyatları (lazer destekli mini facelift) ve endoskopik yüz germe ameliyatları daha çok hastada tercih edilmektedir

Yüz germe ameliyatı öncesi öncelikle bir plastik cerrahi uzmanına başvurarak ondan yöntemler hakkında bilgi almalı hangi yöntem ve tedavi seçeneklerinin sizin için uygun olduğunu, yöntemlerin avantajlarını ve dezavantajlarını öğrenmelisiniz. Bu süreçte eğer sigara içiyorsanız yüz germe ameliyatı öncesi sigarayı bırakmanız hem ameliyat başarınızı hem de yüz germe ameliyatı sonrası işlemin kalıcılığını artıracaktır. Doktorunuz bu ilk değerlendirme esnasında sizin bu işlemlere engel bir sağlık probleminiz olup olmadığını da genel olarak değerlendirecektir. Yine bu aşamada plastik cerrahınız yüz germe ameliyatı öncesi fotoğraflarınızı çekecek sonraameliyat sonrası olması beklenen değişiklikleri size aktaracaktır.

Klasik yüz germe ameliyatı, endoskopik yüz germe ameliyatı, ve kısa izli yüz germe ameliyatları lokal anestezi ve sedasyon altında ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Klasik yüz germe ameliyatı yaklaşık 3 saaat sürerken endoskopik yüz germe ameliyatları 2 -2,5 saat lazer destekli mini yüz germe ise yaklaşık 2 saat sürmektedir. Yüz germe ameliyatı sonrasında basit ağrı kesicilerle giderilebilen bir ağrı genellikle olur. Tüm ameliyatlar için görülen enfeksiyon, kanama gibi ameliyat sonrası riskler yüz germe ameliyatlarında da çok düşük bir olasılıkta olsa mevcuttur. Yüz germe ameliyatı sonrası konan bantlar ve pansuman 3 gün sonra açılır. Bu aşamada çok sıcak veya soğuk olmayan suyla yüz ovalanmadan duş alınabilir. Eğer erimeyen dikişler kullanılmışsa cilt dikişleri 5-7.gün alınır.Endoskopik yüz germe ameliyatları sonrası yüzde yaklaşık 6-8 hafta süren bir ödem gözlenirken klasik yüz germede bu süre yaklaşık on beş gündür. Lazer destekli mini yüz germede ise ödem yaklaşık 1 hafta sürer. Yüz germe ameliyatı sonrası görülebilen morluklar genellikle ek bir tedavi uygulanmadan kendiliğinden 7-10 gün içerisinde kaybolur. Klasik yüz germe ve endoskopik yüz germe ameliyatı sonrası hastalar 10-15 gün içinde sosyal hayatlarına dönerken lazer destekli mini yüz germede bu süre 5-7 gündür. Yüz germe ameliyatı sonrasında 2 ay süreyle güneşten korunma ve mümkün olduğunca travmadan kaçınılması önerilir.

Yüz germe ameliyatları ile ilgili en çok merak edilen bir diğer nokta ise yüz germe ameliyatı fiyatlarıdır. Yüz germe ameliyatı fiyatları kullanılan yöntemin ve işlemin yapıldığı hastaneye göre değişmektedir. Yüz germe ameliyatı fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için bizimle telefon ve ya mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

Tüm Şubelerimizde Geçerlidir !